kuba koziol fotograf 2 uai
Jakub Kozioł

o mnie

Nazywam się Jakub Kozioł, pochodzę z niewielkiego miasta Tarnobrzega. Od 14 lat moją największą pasją jest fotografia krajobrazowa, którą nieustannie staram się rozwijać – to już zdecydowanie nie jest hobby lecz pasja, oddałem się niej w całości ! Oglądając moją stronę chciałbym, abyś wkroczył w postrzegany przeze mnie świat.

Zobaczysz w nim fotografie wykonane w Norwegii, Włoszech, Słowenii, Czech a także z Polski w kraju w którym mieszkam. Każda fotografia wykonana przeze mnie nie powstaje z przypadku, zawsze dokładnie planuje wyprawę fotograficzną, staram się sumiennie przygotować zaczynając od poszukiwania dokładnej lokalizacji danego miejsca, kierunku padania wschodzącego i zachodzącego słońca, mapy topograficznej a kończąc na prognozie pogody.

Już w trakcie planowania miejsc zaczyna w mojej głowie pracować wyobraźnia, sfera marzeń – jak dany krajobraz chciałbym ująć, przy jakich warunkach pogodowych, czy to przy mglistym poranku, czy złotym zachodzie słońca. Mieszkając z dala od ustalonego celu podróży trzeba też liczyć na szczęście, przychylność matki natury 😉 Jak dobrze wiesz nie zawsze się udaje, są takie plenery fotograficzne z których niestety nic nie przynosimy z jednej strony się denerwujemy a z drugiej już planujemy aby tam powrócić i wykonać swoje zaplanowane kadry. Zawsze powtarzam sobie – jeśli traktujemy fotografię z należytą pasją to potrafi ona dać od siebie nieocenioną radość. Fotografię wybrałem między innym dlatego, iż mogę się nią dzielić, przedstawiać miejsca w swój autorski sposób tak jak ja daną scenę postrzegam.