Cześć

Na wstępie zaznaczę iż nie jest to żaden artykuł sponsorowany, dodatkowo podkreślam że jestem człowiekiem bardzo wymagającym i bez problemu opowiem Ci co mi nie pasuje 😊

Już na samym początku chciałbym Ci przedstawić coś czego szukałem od dłuższego czasu i to odnalazłem. W końcu wykonano coś zaprojektowanego tak jak tego chciałem a mianowicie plecak fotograficzny w którym zmieszczę wszystko co zechcę.

Przedstawiam Ci Shimode Action X50 (w pięknym zielonym kolorze). Pewnie już googlujesz co to za ,,ustrojstwo,, ale poczekaj przeczytaj co mam Tobie do przekazania.

Jak możesz zobaczyć na poniższych zdjęciach, jest on duży, pojemny, ma masę przegródek.

Najlepszymi przegródkami są moim zdaniem te na telefon komórkowy i na picie/kanapkę, medal dla projektanta ! W końcu nie muszę zdejmować całego dobytku fotograficznego podczas pieszych wędrówek po górach żeby napić się lub coś zjeść, jest to bardzo wygodne. Drugą rzeczą istotną dla mnie są oznaczenia S/M/L/XL na plecach do regulacji pasów ramiennych, w końcu wiem jak wyregulować te wszystkie pasy. Jestem drobną osobą i po kilku wyprawach fotograficznych z prawie pełnym plecakiem muszę przyznać że nie mam problemów z bólem kręgosłupa tak mocnym jak przy moim poprzednim wieloletnim plecaku (Lowerpro Flipside 20l AW). Ciężar całego sprzętu fotograficzno-podróżniczego czyli (body, 3 obiektywy, szmatki, zestaw do czyszczenia, latarki, powerbank, baterie, ciuchy, jedzenie, karimata, statyw) dzięki temu że plecak jest duży, cały zestaw równomiernie się rozkłada na całych plecach, przez co po paru godzinach występuje mniejsze zmęczenie zawodnika 😊.

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest ten słynny w shimodzie rozkładany rękaw na górze w którym…. zmieścisz dosłownie wszystko na wyprawę będąc spokojnym, że nic ci się nie wyleje na aparat ani nie pogniecie drogocennych obiektywów, wszystko jest przemyślane i przedzielone porządnym materiałem. O przegródkach na aparat i obiektywy nie będę pisał, jest to oczywiste w plecaku fotograficznym 😊 . Trzecią i ostatnią rzeczą, którą chciałbym zaznaczyć jest możliwość zamocowania statywu zarówno z lewej jak i prawej stronie, niestety w starym plecaku tego nie miałem i mi tego brakowało. Mocowanie jest pewne i mieści całkiem sporej długości statyw.

Teraz może pod sam koniec tego testu przejdźmy do minusów, bo jak w każdym sprzęcie istnieją w większym lub mniejszym stopniu. W przypadku Shimody Action X50 w tym mniejszym stopniu. Zdecydowanym minusem tego plecaka jest waga 1.9kg oraz niestety cena…. Koszt plecaka z wypełnieniem jest bardzo duży jak na mój portfel ale niestety jeśli chcesz coś na lata i porządnego musisz płacić. Jeśli chodzi o wagę ciężko mi powiedzieć czy byłaby możliwość zastosowania lżejszych materiałów ale warto by producent przemyślał tę sprawę. Gdybyś zdecydował się na zakup tego topowego plecaka to polecam ten sklep – miła obsługa i świetne doradztwo https://f43.pl/pl/plecaki/1052-shimoda-action-x50-starter-kit-green-816779022095.html

Ps. Zauważyłem że nawet taki znany podróżnik jak Vlog Casha ma Shimode 🙂 to o czymś to świadczy.

Poniżej parę fotek plecaka podczas wypraw fotograficznych.  Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć na stronie.

Trzymaj się i udanego światła !